Jak działają separatory węglowodorów? - blog JPR AQUA

Jak działają separatory węglowodorów?

Czas na przeczytanie wpisu: 2 minuty

Prowadzisz biznes lub jesteś osobą odpowiedzialną za obszar funkcjonowania firmy bądź organizacji, która ma regularny kontakt z substancjami chemicznymi? Zobacz, w jaki sposób możesz podnieść poziom bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Jednocześnie dopilnujesz, aby Twoja jednostka była ekologiczna i działała zgodnie z aktualnymi normami oraz przepisami prawa. W kolejnych akapitach przekażemy Ci szczegółowe informacje na temat separatorów węglowodorów. Separatory węglowodorów: co to za urządzenia? Do czego służą i jak działają? Aż wreszcie, ile trzeba za nie zapłacić i na jakiego dostawcę warto postawić? Sprawdź!

Charakterystyka separatorów węglowodorów – co to takiego?

Separatory węglowodorów zaliczają się do grupy specjalistycznych urządzeń przepływowych wykorzystywanych do usuwania substancji znajdujących się w ściekach lub wodach opadowych. Ich głównym przeznaczeniem jest oczyszczanie wód z takich zanieczyszczeń, jak: oleje, smary, paliwa oraz inne substancje chemiczne.

Gdzie warto stosować separatory węglowodorów?

Stąd, z uwagi na swoje właściwości oraz sposób działania, do głównych środowisk, w których sprawdzają się najlepiej, zaliczamy obiekty oraz obszary, które mogą być narażone na kontakt, a także wyciek wspomnianych wyżej czynników. Są to chociażby:

  • stacje paliw,
  • parkingi,
  • drogi,
  • myjnie samochodowe,
  • garaże.

Jednym słowem – każdy obszar, w którym przebywają lub po którym poruszają się pojazdy. Do lokalizacji, w których separatory powinny być nieodzownym elementem instalacji, zaliczamy także te, w których ryzyko pojawiania się chemikaliów wynika wprost z charakteru prowadzonej działalności. Kwalifikują się do nich: rafinerie, magazyny i miejsca składowania paliw, warsztaty mechaniczne i samochodowe, a także liczne zakłady produkcyjne i przemysłowe.

Chcesz dobrać odpowiedni separator? Zobacz naszą ofertę

Jak działają separatory węglowodorów? Na czym polega i jak przebiega ich praca?

Jak wspomnieliśmy kilka zdań wyżej – głównym zadaniem tego rodzaju instalacji jest odseparowywanie oraz usuwanie zanieczyszczeń, które wraz z wodą, trafiają do systemów kanalizacyjnych. Separatory węglowodorów działają na 2 sposoby:

  • Po pierwsze – ich działanie polega na tym, że oddzielają zanieczyszczenia. Dotyczy to chemikaliów, które tworzą z wodą dyspersję lub emulsję. Dochodzi tu do ich koagulacji i wykorzystania różnicy gęstości, dzięki której wszelkiego rodzaju substancje ropopochodne są “wypychane” na górę, a tym samym odseparowywane od wody.
  • Po drugie – działanie separatorów węglowodorów pozwala oczyszczać wodę z ciężkiej zawiesiny, która (ze względu na swoją wagę) opada na dno.

Dzięki działaniu separatorów oba rodzaje zanieczyszczeń są skutecznie oddzielane od wody, gromadzone w nich i zostaną usunięte bezpośrednio z urządzenia. Z kolei tak wstępnie oczyszczona woda – może trafić dalej do kanalizacji.

Cena separatorów węglowodorów. Jaki jest koszt właściwego rozwiązania?

Finalny wydatek, jaki należy przeznaczyć na zakup separatora, jest uzależniony od takich czynników, jak:

  • Przeznaczenie, czyli gdzie go wykorzystać
  • Wydajność, czyli z jaką ilością ścieków musi mierzyć się każdego dnia.

Zakup najpopularniejszego zestawu to koszt oscylujący w granicach od 3699 zł do 10 199 zł (cena katalogowa).

Potrzebujesz sprawdzonej firmy, która zapewni Ci dopasowany separator o odpowiedniej wydajności?

Poszukujesz dostawcy, który weźmie na siebie wszystkie prace związane z doborem i transportem w pełni profesjonalnego separatora węglowodorów – jesteś we właściwym miejscu. Sprawdź separatory węglowodorów i substancji ropopochodnych JPR AQUA, skontaktuj się z nami i zamów darmową oraz w pełni dopasowaną wycenę. Zapraszamy!

0 PUBLIKACJI facebook twitter
tooltip

Napisz do nas